Doradcy podatkowi napisali bezpłatny przewodnik po tarczy antykryzysowej

Doradcy podatkowi napisali specjalny przewodnik po przepisach tarczy antykryzysowej 2.0, który ma pomóc przedsiębiorcom w czasie kryzysu wywołanego koronawirusem. W przystępny sposób wyjaśniają w nim, na jaką pomoc od rządu może liczyć biznes i jakie warunki trzeba spełnić, żeby ją uzyskać.


Liczący blisko 80 stron informator zawiera szczegółowe informacje na temat zmian, jakie przepisy tarczy antykryzysowej wprowadziły w obszarze podatków PIT, CIT, VAT oraz składek na ubezpieczenie społeczne. Przewodnik został napisany tak, aby przedsiębiorcy nie mieli problemów z interpretacją poszczególnych przepisów tarczy. Przepisy składające się na tarczę antykryzysową były już kilkakrotnie nowelizowane, a w przygotowaniu jest kolejna, trzecia wersja tarczy. Doradcy podatkowi zrzeszeni w Krajowej Izbie Doradców Podatkowych zebrali wszystkie informacje w jednym miejscu i opublikowali na specjalnej stronie, która powstała z myślą o przedsiębiorcach potrzebujących pomocy w sprawach podatkowych.

 

PODATKI BEZ RYZYKA, to projekt, który ma pomóc biznesowi w uzyskaniu kompetentnej i kompleksowej pomocy w obszarach podatków i ubezpieczeń społecznych. Integralną częścią tego projektu, który jest dostępny na stronie www.podatkibezryzyka.pl jest katalog doradców podatkowych, którzy pomogą przedsiębiorcom w interpretacji przepisów i ich zastosowaniu w praktyce.

 

- Praktyka ostatnich tygodni pokazuje nam, że wiele małych i mikro przedsiębiorstw ma problemy z uzyskaniem rządowej pomocy. Przepisy są niejasne, z informacji opublikowanych przez media wynika, że zdarzają się masowe błędy we wnioskach i formularzach, które są potem odrzucane przez urzędników. Misją doradców podatkowych jest niesienie pomocy przedsiębiorcom, zwłaszcza w tym trudnym czasie – mówi prof. Adam Mariański, przewodniczący Krajowej Izby Doradców Podatkowych.


Na początku kryzysu wywołanego wirusem COVID-19, Krajowa Izba Doradców Podatkowych powołała specjalny zespół ekspertów, którzy pracowali nad propozycjami zmian w prawie, które miały pomóc przedsiębiorcom oraz opiniowali projekty rządowe. Zespół aktualnie monitoruje prace nad przygotowaniem tarczy antykryzysowej 3.0. Jak tylko nowe przepisy wejdą w życie, przewodnik dla przedsiębiorców zostanie zaktualizowany.

DATA PUBLIKACJI: 2020-05-06 + pozostałe aktualności